Pirmieji internetiniai portalai Lietuvoje. Kelionė į skaitmeninės eros pradžią

Pirmieji internetiniai portalai Lietuvoje atsirado 90-ųjų pabaigoje ir 2000-ųjų pradžioje, kai interneto prieiga tapo vis plačiau prieinama. Nuo to laiko šie portalai nuolat keičiasi, atsiranda naujų platformų, tačiau kai kurie iš pirmųjų portalų vis dar veikia ir turi didelę reikšmę šiuolaikinėje Lietuvos interneto erdvėje.

Delfi.lt

Vienas iš pirmųjų ir bene labiausiai žinomų internetinių portalų Lietuvoje yra Delfi. Sukurtas 1999 m., Delfi pradžioje buvo naujienų portalas, pateikiantis informaciją iš įvairių šaltinių. Dabar Delfi yra vienas iš didžiausių ir populiariausių interneto portalų Lietuvoje, pateikiantis įvairias naujienas, nuo politikos ir ekonomikos iki sporto ir pramogų.

One.lt

One.lt, sukurtas 2000 m., buvo vienas iš pirmųjų socialinių tinklų Lietuvoje. Jis leido vartotojams kurti profilius, bendrauti ir dalintis nuotraukomis. Nors One.lt buvo uždarytas 2014 m., jis buvo svarbus etapas Lietuvos interneto istorijoje ir buvo daugelio vėlesnių socialinių tinklų prototipas.

Bernardinai.lt

Bernardinai.lt, pradėjęs veiklą 2001 m., yra vienas iš pirmųjų internetinių portalų, skirtų religijos ir kultūros klausimams. Portalas teikia straipsnius apie katalikų bažnyčios veiklą Lietuvoje, taip pat apie kultūrą, istoriją ir šiuolaikinius klausimus.

Autoplius.lt

Autoplius.lt, įkurtas 2000 m., yra vienas iš pirmųjų skelbimų portalų Lietuvoje, skirtų automobiliams ir transporto priemonėms. Portalas teikia vartotojams galimybę pirkti, parduoti ir mainyti automobilius, motociklus, sunkvežimius ir kitas transporto priemones.

Pirmieji internetiniai portalai Lietuvoje atspindėjo technologijų raidą ir atsidūrė skaitmeninės eros pradžioje. Jie padėjo formuoti šiuolaikinę Lietuvos interneto erdvę ir yra svarbi šalies interneto istorijos dalis.