Atvirų duomenų iniciatyvos labai sėkmingai padeda didinti skaidrumą ir visuomenės prieigą prie informacijos. Vienas iš ryškiausių pavyzdžių – Indijos vyriausybės 2012 m. sukurtas atvirų valdžios duomenų (OGD) portalas, kuriame piliečiams suteikiama prieiga prie įvairių vyriausybės duomenų rinkinių. Ši iniciatyva paskatino aktyvesnį piliečių įsitraukimą ir aktyvesnį dalyvavimą sprendimų priėmimo procesuose. Be to, OGD India leido vyriausybei pagerinti viešąsias paslaugas ir padidinti valdymo efektyvumą.
Atvirų duomenų iniciatyvas kaip būdą skatinti skaidrumą, atskaitomybę ir visuomenės dalyvavimą politikos formavime ėmė įgyvendinti daugelis pasaulio šalių. Pavyzdžiui, Meksika 2017 m. pradėjo veikti nacionalinis atvirų duomenų portalas, kad informacija apie vyriausybės veiklą ir valstybės biudžetą taptų skaidresnė. Panašiai 2013 m. Jungtinė Karalystė įkūrė Atvirų duomenų institutą, kad skatintų atvirų duomenų naudojimą ir didintų visuomenės pasitikėjimą valdžios sprendimų priėmimu.
Šių atvirų duomenų iniciatyvų sėkmė parodė, kaip šios rūšies technologijos gali būti naudojamos siekiant didinti skaidrumą ir atskaitomybę, taip pat didinti piliečių įsitraukimą į savo vyriausybių veiklą. Atvirų duomenų iniciatyvos gali iš esmės pakeisti vyriausybių bendravimą su piliečiais ir padidinti visuomenės dalyvavimą sprendimų priėmimo procesuose. Be to, atviri duomenys gali būti naudojami viešosioms paslaugoms gerinti, išlaidoms mažinti ir inovacijoms skatinti. Todėl vyriausybėms svarbu ir toliau investuoti išteklius į atvirų duomenų iniciatyvas, kad jos galėtų pasinaudoti šių priemonių teikiamomis galimybėmis.
Atvirų duomenų iniciatyvos taip pat laikomos būdu skatinti ekonomikos augimą, nes dalijimasis valdžios sektoriaus informacija padeda stiprinti įmonių ir vartotojų pasitikėjimą. Tokios bendrovės kaip „Google”, „Microsoft” ir IBM pirmauja kuriant atvirų duomenų iniciatyvoms skirtas priemones. Suteikdamos prieigą prie viešųjų duomenų rinkinių, įmonės gali kurti novatoriškus produktus ir paslaugas, kurias galima naudoti viešosioms paslaugoms gerinti, ekonomikos augimui skatinti ir administracinėms išlaidoms mažinti. Be to, privačioms bendrovėms, bendradarbiaujančioms su vyriausybėmis kuriant atvirų duomenų iniciatyvas, bus naudingas didesnis verslo ir vartotojų pasitikėjimas ir supratimas.
Apibendrinant galima teigti, kad atvirų duomenų iniciatyvos gali sukelti revoliuciją valdžios sprendimų priėmimo procesuose ir padėti stiprinti piliečių ir įmonių tarpusavio pasitikėjimą. Suteikdamos prieigą prie vyriausybės informacijos, atvirų duomenų iniciatyvos gali padėti skatinti ekonomikos augimą ir gerinti viešąsias paslaugas. Vyriausybės turėtų ir toliau investuoti išteklius į atvirų duomenų iniciatyvas, kad galėtų pasinaudoti šių priemonių teikiamomis galimybėmis. Atvirų duomenų iniciatyvos leis vyriausybėms tapti skaidresnėms, atskaitingesnėms ir labiau įsitraukti į piliečių veiklą.